Jak kompresory fungují ?

Jak kompresory fungují ?

V pístovém kompresoru se vzduch stlačuje pod pístem, který se pohybuje ve válci sem a tam podobně jako píst ve spalovacím motoru automobilu. Pístem pohybuje kliková hřídel poháněná elektromotorem. Při pohybu pístu jedním směrem se vzduch nasává, při pohybu zpět se stlačí a pak se vhání z válce do tlakové nádoby, které si také říká vzdušník a je to nejnápadnější část kompresoru. Jakmile je ve vzdušníku dostatečný tlak vzduchu, tlakový spínač vydá signál k vypnutí kompresoru. Vzduch je ze vzdušníku odebírán, a tím se v něm tlak snižuje. Klesne-li tlak o nastavenou hodnotu (obvykle 2 bary), spínač opět kompresor zapne.

3-princip-pistovy

Ve šroubovém kompresoru se odvalují dva do sebe zapadající šrouby. Ty mají speciální tvar, takže prostory mezi oběma šroubovicemi se při otáčení stále zmenšují a vzduch se v nich stlačuje. Z jedné strany se otáčením nasává atmosférický vzduch a na druhé straně je stlačený vzduch vytlačován a vháněn do vzdušníku. Pohyb šroubů je poháněn elektromotorem a regulace výkonu je možná připojením frekvenčního měniče.

4-princip-sroubovy

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení